Сортировать статьи по: дате | популярности | посещаемости | комментариям | алфавиту

Формування життєвих компетенцій дітей дошкільного віку

Автор: Galina опубліковано: 31-10-2011, 03:24, переглядів: 10284

1
Г.К.Калініченко
Завідувач КДНЗ № 14
м.Вознесенськ


Сучасна система освіти переживає процес оновлення. Існує тенденція до пошуку нових підходів щодо виховання та навчання дітей, реалізації інноваційних напрямків у діяльності закладів освіти.
Питання оновлення змісту освіти, приведення його у відповідність до сучасних вимог турбують і колектив нашого дошкільного закладу. Педагоги активно працюють над вивченням новітніх педагогічних технологій та впровадженням їх в освітній простір.
Базовий компонент дошкільної освіти орієнтує педагогів на впровадження у практику компетентного підходу до особистості, згідно з яким найважливішим завданням сучасного дошкільного закладу є навчання дітей науки життя, турбота про життєздатність дитини, збагачення її навичками практичної діяльності. Сьогодні, як ніколи, необхідно формувати особистість, здатну в умовах життєдіяльності діяти доцільно, застосовувати набуті раніше знання і досвід за нових обставин, докладати зусилля для досягнення мети, поводитись оптимістично, домагатись успіху та визначення іншими людьми, оновлювати свої знання, збагачувати досвід, виявляти гнучкість, самовдосконалюватися.

Категорія: Статті » Керівнику

 

Поради батькам майбутніх першокласників.

Автор: Galina опубліковано: 31-10-2011, 03:00, переглядів: 3827

0
1. Шановні батьки, пам’ятайте! Тільки разом в співпраці зі школою та громад кістю можна добитися бажаних результатів у вихованні й навчанні ваших дітей.
2. Обов’язково постійно цікавтеся розвитком, навчанням й поведінкою ваших дітей, для цього відвідуйте всі заняття, батьківські збори, зустрічайтесь з керівником і вчителями школи.
3. Щоденно цікавтеся навчанням дитини. Радійте її успіхам, допомагайте узагальнювати, спів ставляти, аналізувати вивчене, прочитане побачене. Не дратуйтесь із-за кожної невдачі, що спіткає дитину, не карайте і не ображайте її гідність, а допоможіть зрозуміти і усвідомити помилки недоробки і загартуйте її силу волі своєю допомогою і розумінням.

Категорія: Статті » Батькам

 

Пам’ятка для батьків

Автор: Galina опубліковано: 31-10-2011, 02:03, переглядів: 4617

0
Пам’ятка для батьків
- З раннього віку привчайте малюка до норм поведінки. У своїх вимогах будьте послідовними і спокійними;
- Не допускайте, щоб ваші вимоги залежали від настрою: дитині буде важко в них орієнтуватися і в неї не виробиться звичка до порядку;
- Висувайте до малюка вимоги, доступні йому за віком і рівнем розвитку. Переконайтесь, що він правильно вас зрозумів;
- Ніколи не підвищуйте голос на дитину. Запам’ятайте: чим тихіше ви говоритимете, тим уважніше вас слухатимуть;
- Не вживайте брутальних, лайливих слів. Розмовляйте одне з одним лагідно. Не «сюсюкайте» з малям, а говоріть правильною літературною мовою;

Категорія: Статті » Батькам

 

Сім’я – найбільша людська цінність

Автор: Galina опубліковано: 31-10-2011, 01:57, переглядів: 3234

1
Сім’я – найбільша людська цінність
В сім’ї під керівництвом та з допомогою батьків дитина пізнає навколишній світ у всіх його складностях і багатогранних проявах, тут проходить її громадське становлення, формується світогляд та естетичні смаки.
Здійснюючи раннє родинне виховання, батьки створюють умови для повноцінного фізичного та психологічного становлення особистості, забезпечення дитині почуття захищеності, рівноваги, формують активне зацікавлене ставлення до оточуючого середовища.

Категорія: Статті » Вихователю-методисту

 

Виступ на семінарі.Тема «Спільна робота сім’ї та дошкільного закладу з розвитку художньо-мовленнєвої діяльності дітей. Форми роботи з сім’єю.»

Автор: Galina опубліковано: 31-10-2011, 01:42, переглядів: 6420

1
Тема «Спільна робота сім’ї та дошкільного закладу з розвитку художньо-мовленнєвої діяльності дітей. Форми роботи з сім’єю.»
Вихователь-методист Заволока Л.Б.
У дошкільному закладі дитина спілкується з книгою, картиною (ілюстрацією), музичними творами в різноманітних умовах і обставинах, але цей процес започатковується в сім’ї.
Відтак, важливого значення набуває забезпечення міцного зв’язку дошкільного закладу з сім’єю, батьками дитини.
Форми роботи педагогів у цьому напрямі можна поділити на такі, що впливають на формування елементарних художньо-педагогічних уявлень батьків, правильного ставлення до дитячої творчості, художньої комунікації та на забезпечення батьків способами застосування художнього слова у вихованні і розвитку малюка.

Категорія: Статті » Вихователю-методисту

 

Семінар - практикум для батьків першої молодшої групи

Автор: Galina опубліковано: 27-10-2011, 06:15, переглядів: 7766

1
Семінар - практикум для батьків першої молодшої групи

1. Вправа «Знайомство»
Мета: Сприяти підвищенню психо – емоційного тонусу групи та згуртування учасників семінару.
Завдання: батькам пропонується передавати кульку в колі і при цьому називати один одному своє ім’я та ім’я своєї дитини, яку привели до нашого дитячого садка, в нашу групу.

2. Вправа « Неслухняні кульки»
Мета: Зняти напруження, показати важливість гри з дитиною.
Завдання: учасники гри мають підтримувати кульки без допомоги рук. Ведучій кидає спочатку одну кульку, а через деякий час додає ще кульки.

Категорія: Методичний вісник

 

Соціальна адаптація як комплексна проблема сучасності.

Автор: Galina опубліковано: 27-10-2011, 05:44, переглядів: 2620

0
Соціальна адаптація як комплексна проблема сучасності.

Одним з пріоритетних напрямів роботи практичного психолога є адаптація новоприбулих дітей до умов дитячого навчального закладу.

Адаптація дітей до дошкільного закладу завжди була й лишається психологічно найбільш складним періодом, як для дитини так її батьків так і для педагогів .

Адаптація - це складний процес пристосування організму, що відбувається на різних рівнях – фізіологічному, соціальному, психологічному. Фізіологічна адаптація - передбачає зміни діяльності функціональних систем організму.

Категорія: Статті » Практичному психологу

 

Тренінг для вихователів

Автор: Galina опубліковано: 27-10-2011, 04:53, переглядів: 7932

3
Тренінг для вихователів
Тренінг для педагогів: Психофізичний розвиток дитини за Базовим компонентом

Практичний психолог: Яланська К.Ю

Мета: поглибити знання педагогів про особливості цілісного розвитку дитини, як особистості за Базовим компонентом дошкільної освіти, формування її психофізичного потенціалу в умовах реалізації завдань Базового компонента. Сформувати бачення та усвідомлення педагогами власних пріоритетних цінностей, підвищити життєвий тонус шляхом формування позитивного мислення. Сприяти розвитку професійної майстерності.

Категорія: Статті » Практичному психологу

 

Тренінг з батьками групи "Васильок"

Автор: Galina опубліковано: 27-10-2011, 02:54, переглядів: 3480

0
Тренінг з батьками групи "Васильок"
Шановні батьки дошкільників, які відвідують «Дзвіночок»!
27 жовтня 2011року о 9.00 год.в дошкільній установі буде проведено тренінг для батьків дошкільних груп.

Тема тренінгу: «Ефективне спілкування батьків з дітьми».

Мета тренінгу: сприяти становленню батьківської компетентності шляхом усвідомлення і осмислення механізмів діалогічного спілкування та формування вмінь і навичок конструктивної взаємодії з дітьми в сім’ї.

Категорія: Оголошення

 

Підготовка до педагогічної ради

Автор: Galina опубліковано: 25-10-2011, 07:19, переглядів: 6800

5
Підготовка до педагогічної радиПЛАН ПІДГОТОВКИ ДО ПЕДАГОГІЧНОЇ РАДИ «РОЗВИВАЄМО ТВОРЧІСТЬ, ВИХОВУЄМО КРЕАТИВНІСТЬ»

Порядок денний:
1.Креативність як провідний чинник становлення особистості дошкільника. Довідка. Г.К.Калініченко
2.Креативність в сучасній педагогіці і психології та фактори, що впливають на розвиток особистості. Міні- лекція К.Ю.Яланська, практичний психолог
3.Можливості зображувальної діяльності та музичного виховання в розвитку креативності дітей. Досвід. Педагогічне обговорення Сокирко Н.В., Кутузова С.В.
4.Стан роботи з дітьми раннього віку з розвитку творчості. Досвід. Галушко С.В.
5.Ділова гра. Сучасні проблеми взаємодії дошкільного закладу та сім’ї. Заволока Л.Б., Яланська К.Ю.
6.Про результати тестування педагогів «Виховуємо креативність».

Категорія: Методичний вісник