Сортировать статьи по: дате | популярности | посещаемости | комментариям | алфавиту

Любов - життєва потреба дитини

Автор: Galina опубліковано: 21-02-2012, 17:01, переглядів: 2792

0
Любов - життєва потреба дитиниНАСТАНОВИ ІНШИХ ВПЛИВАЮТЬ НА РОЗУМ, А НАСТАНОВИ МАТЕРІ – НА СЕРЦЕ.

Кожна дитина – це дар. Тому і ставитися до дитини треба як до найціннішого скарбу.
А чи завжди у навколишньому світі діти знаходять щиру любов у відповідь? Навіть від рідних батьків? На жал наше сьогодення найчастіше дає негативну відповідь. Ми зустрічаємо любов егоїстичну, любов-замінник (якщо з якоїсь причини жінка виховує дитину сама), любов-жалість (якщо дитина-інвалід або часто хворіє) та інші види «любові». Буває й справжня нелюбов до власної дитини.
Як живеться таким діточкам? Що вони відчувають і чи зможуть взагалі навчитися любити? Може, хтось вважає, що можна спокійно прожити й без любові? Хто так вважає - той не відчував справжньої любові, той не має досвіду тихої душевної радості, миру в душі, вселенської любові до всіх. Адже як можна говорити з дальтоніком про яскраві фарби заходу сонця, ніжну палітру райдуги, емоційне захоплення весняним різнотрав’ям?

Категорія: Статті » Батькам

 

Про що може розказати гра дитини?

Автор: Galina опубліковано: 1-02-2012, 20:11, переглядів: 3489

0
Про що може розказати гра дитини?
Більшість батьків не звертають уваги на те, в які ігри грають їхні діти. Вважають, що достатньо накупити іграшок – і діти самі навчаться забавлятися. Що ж тут важкого? Але психологи вважають інакше: спостерігаючи за грою, можна виявити інтелектуальний розвиток малюка, склад його характеру. Кожному віку відповідають свої ігри. У найменших – це маніпуляції з предметами, вони «освоюють» їх, кусають, торкають, кидають. Ставши трохи старшими, діти використовують предмети за призначенням: возять машинку, відчиняють і зачиняють двері тощо. Ну а після двох із половиною років настає час сюжетних ігор: у доньки – матері, лікарню тощо. Якщо дитині вже 4-5 років, а вона ще й досі водить машинку по колу або підкидає м’ячика – слід замислитися. Можливо, дитина і не відстає в інтелектуальному розвитку, просто її не навчили гратися. Так буває, коли батьки контролюють або надто опікують дитину.

Категорія: Статті » Батькам

 

Робота з батьками агресивної дитини

Автор: Galina опубліковано: 26-01-2012, 12:53, переглядів: 4337

1
Робота з батьками агресивної дитини
Працюючи з агресивними дітьми вихователь перш за все повинен налагодити контакт з родиною. Вихователь може або сам дати рекомендації батькам, або в тактичній формі запропонувати їм звернутися за допомогою до психолога.
Однією з причин прояву агресії у дітей може бути агресивна поведінка самих батьків. Якщо в сім’ї постійні сварки і крики то не варто чекати що дитина буде спокійною. Крім того, батьки повинні усвідомлювати, які наслідки тих чи інших дисциплінарних впливів на дитину очікують в найближчому майбутньому і тоді, коли дитина ввійде у підлітковий вік.
Р. Кембел виділив 5 способів контролю за поведінкою дитини: два з них: позитивні, два – негативні, один – нейтральний. До позитивних способів належать прохання, м’яке фізичне маніпулювання ( наприклад, можна відволікти дитину, взяти її за руку і відвести і т.д.)
Модифікація поведінки - нейтральний спосіб контролю – використання заохочення (за виконання певних правил) і покарання ( за їх ігнорування). Але така система не повинна використовуватися часто так як дитина починає робити тільки те за що отримує нагороду.
Часті накази і покарання відносяться до негативних способів контролю поведінки дитини. Вони змушують дитину подавляти свій гнів, що призводить до появи в характері пасивно – агресивних рис. Що ж таке пасивна агресія і яку небезпеку вона містить? Це скрита форма агресії, її мета – вивести із себе, батьків, близьких людей, але дитина може причиняти шкоду не тільки оточуючим але й собі. Покарання буде мати ефект тільки в тому випадку, якщо дитина сама вважає, що заробила його, крім того не можна карати дитину за один вчинок двічі.

Категорія: Статті » Батькам

 

Святковий стіл у день народження дитини

Автор: Galina опубліковано: 7-12-2011, 19:46, переглядів: 4769

0
Святковий стіл у день народження дитини
Наближається день народження Вашої дитини? Ви хочете потішити її і влаштувати найвеселіше свято з частуванням друзів і розвагами? Тоді ці поради — для Вас
Найчастіше дитина не бажає обмежитися кількома гостями на своєму святі. Вона хоче запросити на свято всю групу дитячого садка, бо всі діти без виключення — її найкращі друзі.
Святкування дня народження у дитячому садку — вдале рішення, до якого вдаються більшість батьків. По-перше, тут є багато можливостей і простору для дитячих веселощів. По-друге, не треба домовлятися з батьками гостей — свято відбудеться під час перебування дітей у дошкільному закладі.
А яке ж свято без святкового столу? Не секрет, що у дошкільному закладі не дозволяють частувати дітей тортами з кремом, тістечками та солодкими газованими напоями. Як бути?

Категорія: Статті » Батькам

 

Пам’ятка для батьків Режим харчування дитини вдома

Автор: Galina опубліковано: 7-12-2011, 19:43, переглядів: 5638

0
Пам’ятка для батьків  Режим харчування дитини вдома
Раціональний режим харчування сприяє зміцненню імунітету дитячого організму, нормальному росту та розвитку дитини. Такий режим харчування передбачає суворе дотримання часу прийомів їжі. Меню домашнього харчування має бути збалансованим та містити достатню кількістю білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин, вітамінів, що сповна забезпечують енергетичні витрати дитячого організму.

Привчайте дитину:
- перед прийомом їжі обов’язково мити руки з милом, витирати їх індивідуальним рушником, самостійно сідати на стілець та підсовувати його до столу;
- під час прийому їжі охайно вживати тверду їжу; відламувати хліб маленькими шматочками, заїдати його рідкою їжею (суп, борщ тощо); самостійно їсти ложкою з тарілки, пити з чашки; не обливатись;
- після прийому їжі користуватися серветкою, вставати зі стільця.

Категорія: Статті » Батькам

 

Пам’ятка для батьків - Як запобігти харчовим отруєнням

Автор: Galina опубліковано: 7-12-2011, 19:37, переглядів: 5137

0
Пам’ятка для батьків  - Як запобігти харчовим отруєнням
Щоб запобігти інфекційним захворюванням та харчовим отруєнням, дотримуйтесь таких простих правил:

- Ретельно мийте усі овочі і фрукти перед тим, як подавати до столу сирими.

- Прищеплюйте дитині любов до чистоти. Привчайте її мити руки з милом перед вживанням їжі, після відвідування туалету, повернення з прогулянки.

- Мийте руки з милом перед приготуванням їжі.

- Не зберігайте разом продукти, що їдять сирими, і ті, що підлягають кулінарній обробці.Категорія: Статті » Батькам

 

Поради батькам майбутніх першокласників.

Автор: Galina опубліковано: 31-10-2011, 03:00, переглядів: 4120

0
1. Шановні батьки, пам’ятайте! Тільки разом в співпраці зі школою та громад кістю можна добитися бажаних результатів у вихованні й навчанні ваших дітей.
2. Обов’язково постійно цікавтеся розвитком, навчанням й поведінкою ваших дітей, для цього відвідуйте всі заняття, батьківські збори, зустрічайтесь з керівником і вчителями школи.
3. Щоденно цікавтеся навчанням дитини. Радійте її успіхам, допомагайте узагальнювати, спів ставляти, аналізувати вивчене, прочитане побачене. Не дратуйтесь із-за кожної невдачі, що спіткає дитину, не карайте і не ображайте її гідність, а допоможіть зрозуміти і усвідомити помилки недоробки і загартуйте її силу волі своєю допомогою і розумінням.

Категорія: Статті » Батькам

 

Пам’ятка для батьків

Автор: Galina опубліковано: 31-10-2011, 02:03, переглядів: 4940

0
Пам’ятка для батьків
- З раннього віку привчайте малюка до норм поведінки. У своїх вимогах будьте послідовними і спокійними;
- Не допускайте, щоб ваші вимоги залежали від настрою: дитині буде важко в них орієнтуватися і в неї не виробиться звичка до порядку;
- Висувайте до малюка вимоги, доступні йому за віком і рівнем розвитку. Переконайтесь, що він правильно вас зрозумів;
- Ніколи не підвищуйте голос на дитину. Запам’ятайте: чим тихіше ви говоритимете, тим уважніше вас слухатимуть;
- Не вживайте брутальних, лайливих слів. Розмовляйте одне з одним лагідно. Не «сюсюкайте» з малям, а говоріть правильною літературною мовою;

Категорія: Статті » Батькам

 

Батьківські збори

Автор: Galina опубліковано: 27-10-2011, 03:46, переглядів: 26827

0
Батьківські збори.
Друга молодша група.


Мета зборів:
налагодження взаємодії дошкільного закладу з батьками.
Створення дружніх і доброзичливих стосунків між батьками групи.
Спонукати батьків до вільного невимушеного спілкування.
Формувати у батьків модель позитивних стосунків з дітьми.
Створити ситуацію позитивного настрою.

Категорія: Статті » Батькам

 

Поради батькам щодо безпеки Дорожнього Руху

Автор: dzvinochok опубліковано: 24-10-2011, 02:40, переглядів: 6446

0
Поради батькам щодо безпеки Дорожнього Руху
Щодня ваша дитина ходить до навчального закладу та в зворотному напрямку, а дорога – це завжди небезпека. І головним учителем безпечної поведінки дітей на проїжджій частині є не працівникм навчального закладу, не ДАІ, а саме батьки.
Є дитячі книжки, дитячий театр, дитяче кіно, дитячі іграшки. Але немає і бути не може «дитячого дорожнього руху».

Безпечній поведінці на дорозі треба вчити. Але завчені, як вірші, Правила не вбережуть дитину від біди. Тому поряд з вивченням Правил дорожнього руху треба діяти особистим прикладом.
Використовуйте будь-який відповідний момент для ознайомлення дітей з правилами вуличного руху.
Гуляючи з дитиною по місту, по дорозі до садочку і додому зверніть його увагу на те, як багато машин, легкових та вантажівок їздить по вулицях. А який порядок! Це тому, що люди виконують правила дорожнього руху.
Розкажіть про те, що машини йдуть по одній стороні бруківки, що люди ходять по тротуару.
Переходячи з дитиною вулицю, покажіть йому, поясніть, що треба уважно подивитися ліворуч, потім праворуч, і переходити вулицю прямо, а не навскіс.

Категорія: Статті » Батькам

 
Назад Вперед