Сортировать статьи по: дате | популярности | посещаемости | комментариям | алфавиту

Світ прекрасного в життєдіяльності дитини

Автор: Galina опубліковано: 31-10-2011, 03:37, переглядів: 3419

0
Кутузова С.В
Музичний керівник КДНЗ №14


Щоранку розпочинає «Дзвіночок» свій день приємною метушнею дітлахів, вихователів, щоб кожний крок, зроблений нашими вихованцями міг не лише сформувати їхнє особливе бачення світу, а й виплекати гармонійно розвинену, впевнену в собі й цілеспрямовану людину. Щоб дитина виросла чуйною, милосердною, могла здійснювати добрі вчинки і співпереживати, радіти від щирого серця, ми, дорослі – вихователі «Дзвіночка» оточуємо її любов’ю та красою. Невичерпним джерелом такої краси віддавна є мистецтво – живопис, театр, музика. Наше завдання – допомогти дитині пізнати спадщину рідної культури і зробити її своїм духовним надбанням. Тому одним із основних напрямків нашого дошкільного закладу є художньо-естетичний, який включає в себе створення умов для естетичного розвитку дитини, для розвитку творчих здібностей
Для духовного та естетичного розвитку малюків у нас працює музичний зал, де проводяться музичні заняття, метою яких є створення творчого середовища, в якому дитина розвивається емоційно, творчо та вільно, заняття з хореографії.

Категорія: Статті » Музичному керівнику

 

Формування життєвих компетенцій дітей дошкільного віку

Автор: Galina опубліковано: 31-10-2011, 03:24, переглядів: 11063

1
Г.К.Калініченко
Завідувач КДНЗ № 14
м.Вознесенськ


Сучасна система освіти переживає процес оновлення. Існує тенденція до пошуку нових підходів щодо виховання та навчання дітей, реалізації інноваційних напрямків у діяльності закладів освіти.
Питання оновлення змісту освіти, приведення його у відповідність до сучасних вимог турбують і колектив нашого дошкільного закладу. Педагоги активно працюють над вивченням новітніх педагогічних технологій та впровадженням їх в освітній простір.
Базовий компонент дошкільної освіти орієнтує педагогів на впровадження у практику компетентного підходу до особистості, згідно з яким найважливішим завданням сучасного дошкільного закладу є навчання дітей науки життя, турбота про життєздатність дитини, збагачення її навичками практичної діяльності. Сьогодні, як ніколи, необхідно формувати особистість, здатну в умовах життєдіяльності діяти доцільно, застосовувати набуті раніше знання і досвід за нових обставин, докладати зусилля для досягнення мети, поводитись оптимістично, домагатись успіху та визначення іншими людьми, оновлювати свої знання, збагачувати досвід, виявляти гнучкість, самовдосконалюватися.

Категорія: Статті » Керівнику

 

«Соціальна адаптація як комплексна проблема сучасності»

Автор: Galina опубліковано: 31-10-2011, 03:07, переглядів: 3541

0
Виступ .
Вихователь І мол.гр. «Лілія»
Галушко С.В.

Адаптація – це вроджена реакція організму пристосовуватися до нових умов життя.
Процес адаптації дитини до дитячого садка досить часто виявляється для неї драматичною подією, яка зачіпає всі сфери її життєдіяльності. Причини цьому зрозумілі: вона опинилася в нових соціальних умовах, стикається зі зміною звичного розкладу та способу життя, з необхідністю прийняття свого нового соціального статусу. Саме в цей час спостерігається численні прояви неадекватної поведінки, непорозуміння з людьми, які поряд, різні захворювання.

Категорія: Статті » Вихователю

 

Поради батькам майбутніх першокласників.

Автор: Galina опубліковано: 31-10-2011, 03:00, переглядів: 4235

0
1. Шановні батьки, пам’ятайте! Тільки разом в співпраці зі школою та громад кістю можна добитися бажаних результатів у вихованні й навчанні ваших дітей.
2. Обов’язково постійно цікавтеся розвитком, навчанням й поведінкою ваших дітей, для цього відвідуйте всі заняття, батьківські збори, зустрічайтесь з керівником і вчителями школи.
3. Щоденно цікавтеся навчанням дитини. Радійте її успіхам, допомагайте узагальнювати, спів ставляти, аналізувати вивчене, прочитане побачене. Не дратуйтесь із-за кожної невдачі, що спіткає дитину, не карайте і не ображайте її гідність, а допоможіть зрозуміти і усвідомити помилки недоробки і загартуйте її силу волі своєю допомогою і розумінням.

Категорія: Статті » Батькам

 

Пам’ятка для батьків

Автор: Galina опубліковано: 31-10-2011, 02:03, переглядів: 5061

0
Пам’ятка для батьків
- З раннього віку привчайте малюка до норм поведінки. У своїх вимогах будьте послідовними і спокійними;
- Не допускайте, щоб ваші вимоги залежали від настрою: дитині буде важко в них орієнтуватися і в неї не виробиться звичка до порядку;
- Висувайте до малюка вимоги, доступні йому за віком і рівнем розвитку. Переконайтесь, що він правильно вас зрозумів;
- Ніколи не підвищуйте голос на дитину. Запам’ятайте: чим тихіше ви говоритимете, тим уважніше вас слухатимуть;
- Не вживайте брутальних, лайливих слів. Розмовляйте одне з одним лагідно. Не «сюсюкайте» з малям, а говоріть правильною літературною мовою;

Категорія: Статті » Батькам

 

Сім’я – найбільша людська цінність

Автор: Galina опубліковано: 31-10-2011, 01:57, переглядів: 3678

1
Сім’я – найбільша людська цінність
В сім’ї під керівництвом та з допомогою батьків дитина пізнає навколишній світ у всіх його складностях і багатогранних проявах, тут проходить її громадське становлення, формується світогляд та естетичні смаки.
Здійснюючи раннє родинне виховання, батьки створюють умови для повноцінного фізичного та психологічного становлення особистості, забезпечення дитині почуття захищеності, рівноваги, формують активне зацікавлене ставлення до оточуючого середовища.

Категорія: Статті » Вихователю-методисту

 

Виступ на семінарі.Тема «Спільна робота сім’ї та дошкільного закладу з розвитку художньо-мовленнєвої діяльності дітей. Форми роботи з сім’єю.»

Автор: Galina опубліковано: 31-10-2011, 01:42, переглядів: 7360

1
Тема «Спільна робота сім’ї та дошкільного закладу з розвитку художньо-мовленнєвої діяльності дітей. Форми роботи з сім’єю.»
Вихователь-методист Заволока Л.Б.
У дошкільному закладі дитина спілкується з книгою, картиною (ілюстрацією), музичними творами в різноманітних умовах і обставинах, але цей процес започатковується в сім’ї.
Відтак, важливого значення набуває забезпечення міцного зв’язку дошкільного закладу з сім’єю, батьками дитини.
Форми роботи педагогів у цьому напрямі можна поділити на такі, що впливають на формування елементарних художньо-педагогічних уявлень батьків, правильного ставлення до дитячої творчості, художньої комунікації та на забезпечення батьків способами застосування художнього слова у вихованні і розвитку малюка.

Категорія: Статті » Вихователю-методисту

 

Соціальна адаптація як комплексна проблема сучасності.

Автор: Galina опубліковано: 27-10-2011, 05:44, переглядів: 3058

0
Соціальна адаптація як комплексна проблема сучасності.

Одним з пріоритетних напрямів роботи практичного психолога є адаптація новоприбулих дітей до умов дитячого навчального закладу.

Адаптація дітей до дошкільного закладу завжди була й лишається психологічно найбільш складним періодом, як для дитини так її батьків так і для педагогів .

Адаптація - це складний процес пристосування організму, що відбувається на різних рівнях – фізіологічному, соціальному, психологічному. Фізіологічна адаптація - передбачає зміни діяльності функціональних систем організму.

Категорія: Статті » Практичному психологу

 

Тренінг для вихователів

Автор: Galina опубліковано: 27-10-2011, 04:53, переглядів: 8867

3
Тренінг для вихователів
Тренінг для педагогів: Психофізичний розвиток дитини за Базовим компонентом

Практичний психолог: Яланська К.Ю

Мета: поглибити знання педагогів про особливості цілісного розвитку дитини, як особистості за Базовим компонентом дошкільної освіти, формування її психофізичного потенціалу в умовах реалізації завдань Базового компонента. Сформувати бачення та усвідомлення педагогами власних пріоритетних цінностей, підвищити життєвий тонус шляхом формування позитивного мислення. Сприяти розвитку професійної майстерності.

Категорія: Статті » Практичному психологу

 

Батьківські збори

Автор: Galina опубліковано: 27-10-2011, 03:46, переглядів: 27492

0
Батьківські збори.
Друга молодша група.


Мета зборів:
налагодження взаємодії дошкільного закладу з батьками.
Створення дружніх і доброзичливих стосунків між батьками групи.
Спонукати батьків до вільного невимушеного спілкування.
Формувати у батьків модель позитивних стосунків з дітьми.
Створити ситуацію позитивного настрою.

Категорія: Статті » Батькам