Сортировать статьи по: дате | популярности | посещаемости | комментариям | алфавиту

Організація харчування в ЗДО

Автор: Galina опубліковано: 27-03-2019, 11:47, переглядів: 282

0
Організація харчування в ЗДО

Категорія: Куточок здоров'я

 

Харчові джерела вітамінів та мінеральних речовин

Автор: Galina опубліковано: 7-12-2011, 20:06, переглядів: 4750

0
Харчові джерела вітамінів та мінеральних речовин
Компоненти харчування. Харчові джерела вітамінів та мінеральних речовин

Біотин - Печінка, яєчний жовток, овес, овочі, горіхи, пророщене зерно
Вітамін А (ретинол) - Риб’ячий жир, печінка, нирки, молоко, масло, сир, яйця, маргарин, зелені листкові овочі, жовті та червоні фрукти й овочі (зокрема абрикоси, морква, помідори)
Вітамін В1 (тіамін) - Свинина, бекон, печінка, нирки, продукти із цілого зерна, дріжджі, соя, риба, зелені овочі (зокрема горошок), картопля
Вітамін В12 (ціанкобаламін) - Печінка, м’ясо, яйця, дріжджовий екстракт, молочні продукти, риба. У рослинній їжі відсутній
Вітамін В2 (рибофлавін) - Клітковина, печінка, дріжджі, зернові зародки, м’ясо, соя, яйця, овочі, горіхи, молочні продукти (зокрема сир)

Категорія: Куточок здоров'я

 

Продукти і страви, що рекомендують

Автор: Galina опубліковано: 7-12-2011, 20:04, переглядів: 3899

1
Продукти і страви, що рекомендують
Відповідно до п. 3.5 Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої спільним наказом МОН України та МОЗ України від 17 квітня 2006 р. № 298/227 )
Продукти і страви
Дієта № 5 Дієта № 7 Дієта № 8
Хліб Пшеничний, не свіжоспечений, але не із закінченим терміном придатності, печиво галетне Пшеничний, не свіжоспечений, але не із закінченим терміном придатності, дієтичний, безсольовий Житній
Супи З овочами, крупами, із вермішеллю, молочні, фруктові Вегетаріанські з різних овочів, круп, молочні, фруктові; борщі Овочеві, 1–2 рази в тиждень

Категорія: Куточок здоров'я

 

Перелік миючих засобів, дозволених МОЗ України

Автор: Galina опубліковано: 7-12-2011, 20:01, переглядів: 11951

0
(Відповідно до додатка 17 до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої спільним наказом МОН України та МОЗ України від 17 квітня 2006 р. № 298/227 )


з/п Назва миючих засобів Призначення Спосіб застосування
1. Блиск, Полиблиск, Саніта Для чищення усіх видів посуду, ванн, раковин, кахлю, кераміки Почистити засобом поверхню і ретельно промити водою
2. Жемчуг Для усіх видів посуду, ванн, раковин, газових плит, кахельних, керамічних, пластмасових, пофарбованих олійними або емалевими фарбами поверхонь Для посуду 25 г засобу на 2,5 л води
3. Жемчуг-М Для посуду, ванн, раковин, газових плит, підлоги Для посуду 12 г засобу на 4 л води
4. Натрій вуглекислий, сода кальцинована (технічна) Для ручної мийки столового посуду Розчинити 20 г засобу в 1 л води

Категорія: Куточок здоров'я

 

Пам’ятка для помічника вихователя щодо організації харчування дітей у дошкільному навчальному закладі

Автор: Galina опубліковано: 7-12-2011, 19:56, переглядів: 5712

0
(Витяги з Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої спільним наказом МОН України та МОЗ України від 17 квітня 2006 р. № 298/227 )
1.5. Для організації оптимального питного режиму потрібно забезпечити дітей водою за індивідуальною потребою. Кип’ячену воду дають після охолодження до кімнатної температури. Її зберігають у добре вимитому посуді і міняють не рідше ніж 1 раз на добу.

1.7. Вихователі, помічники вихователів, які беруть участь в організації харчування дітей, повинні бути ознайомлені з питаннями гігієнічного та естетичного виховання дітей. Починаючи з раннього віку дитини, необхідно приділяти увагу вихованню культурно-гігієнічних навичок під час вживання їжі. За дитиною необхідно закріпити постійне місце за столом, при цьому розмір стола та стільця підбирається відповідно до зросту дитини.

Категорія: Куточок здоров'я

 

Санітарний бюлетень Орієнтовний розпорядок дня дитини вдома

Автор: Galina опубліковано: 7-12-2011, 19:41, переглядів: 3611

0
Час Пункти розпорядку Поради
7:30 – 8:00 Підйом, ранковий туалет, ранкова гімнастика разом з батьками Учіть дитину дотримуватись особистої гігієни, вмиватися, чистити зуби, мити руки з милом, користуватися індивідуальним рушником.

Привчайте виконувати прості вправи на різні групи м’язів. Наприклад, включайте до ранкової гімнастики легкий біг та стрибки — це сприяє розгальмуванню нервової системи після сну, формуванню правильної постави, викликає позитивні емоції
8:00 – 8:30 Ігри У ранковий час грайте з дитиною в ігри малої та середньої рухливості

Категорія: Куточок здоров'я

 

Про раціональне харчування дітей

Автор: Galina опубліковано: 26-11-2011, 23:50, переглядів: 5962

0
Турбота про раціональне харчування дітей в нашій країні повинно стати державною задачею. Раціональне харчування – це фізіологічно повноцінне харчування людей з урахуванням їх віку, полу, характеру діяльності та інших факторів.Харчування дітей – надзвичайно важлива проблема будь якого суспільства, і в цьому не можна не погодитися. Вірно організоване харчування підростаючого покоління має велике значення для нормального фізичного та розумового розвитку дитини, тому як саме в перші роки життя формуються життєво важливі системи організму. Для успішного вирішення цієї задачі необхідно розвивати харчування на науково-гігієнічній основі. Необхідно досягти різкого підвищення якості та культури харчування, використовувати сучасні прийоми кулінарної обробки продуктів. Однак без відповідних знань, про те, що потребує організм людини, які харчові цінності, не може бути забезпечене раціональне використання продуктів,та у результаті правильне та повноцінне харчування.

Категорія: Куточок здоров'я

 

«Загартування - надійний шлях до самозбереження здоров'я дошкільника»

Автор: Galina опубліковано: 26-11-2011, 23:40, переглядів: 26922

856
«Загартування - надійний шлях до самозбереження здоров'я дошкільника»

Існує реальна імовірність того, що поняття «здорове дитинство» відходить у забуття. Висока захворюваність дітей дошкільного віку потребує зусиль профілактичної та оздоровчої роботи серед цього контингенту.
Справедливою є думка, що здоров'я - це не стабільний стан, а активний процес постійної боротьби проти багатьох несприятливих факторів зовнішнього середовища, і здоров'я дитини залежить від того, наскільки її організм пристосувався до умов, що постійно змінюються.

Категорія: Куточок здоров'я

 

Вітаміни для повноцінного розвитку дитини

Автор: Galina опубліковано: 26-11-2011, 23:23, переглядів: 3210

0
Відомо, що для нормальної життєдіяльності та повноцінного розвитку організму дитини необхідні вітаміни, їжа, яку ми пропонуємо малюкові, повинна містити їх достатню кількість.
У наш час відомо більше двох десятків вітамінів. Для забезпечення дитячого організму особливо важливими є вітаміни А, Е, С, В та групи В (ВІ, В2, В6, В12 РР).
Вітамін D необхідний для нормального розвитку і росту кісток молодого організму. Він утворюється в шкірі під впливом дії сонячного проміння, а також вводиться в організм з їжею. Нестача вітаміну В може призвести дитину до захворювання на рахіт. Хвороба ця починається з підвищеної пітливості, облисіння потилиці, занепокоєння. Пізніше в дитини, хворої на рахіт, з'являється викривлення кісток гомілки, грудної клітки, деформація кісток черепу. Рахіт нерідко починається вже з першого року життя, але може виявитися і пізніше. Діти, що страждають на цю хворобу, значно частіше, ніж здорові, хворіють на запалення легенів та інші недуги, які протікають тяжче, а процес одужання уповільнюється.

Категорія: Куточок здоров'я