Сортировать статьи по: дате | популярности | посещаемости | комментариям | алфавиту

Перелік навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у дошкільних навчальних закладах у 2014/2015 навчальному році

Автор: dzvinochok опубліковано: 13-08-2014, 21:04, переглядів: 972

0

ПЕРЕЛІК

навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України

для використання у дошкільних навчальних закладах у 2014/2015 навчальному році

 

Категорія: Методичний вісник

 

Інструктивно-методичні рекомендації Організація роботи в дошкільних навчальних закладах у 2014/2015 навчальному році

Автор: dzvinochok опубліковано: 13-08-2014, 20:45, переглядів: 952

0
Інструктивно-методичні рекомендації Організація роботи в дошкільних навчальних закладах у 2014/2015 навчальному роціДіяльність дошкільних навчальних закладів здійснюється відповідно до вимог Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства» та інших нормативно-правових актів.
Зміст освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності в 2014/2015 навчальному році має відповідати основним концептуальним положенням Базового компонента дошкільної освіти, яким визначено вимоги до рівня освіченості, розвиненості й вихованості дитини 6 (7) років перед її вступом до школи. Базовий компонент передбачає оволодіння змістом дошкільної освіти впродовж усього періоду дошкільного дитинства і визнає цінність кожного вікового етапу для особистісного розвитку за умови повної реалізації дитиною своїх потенційних можливостей.

Категорія: Методичний вісник

 

Звіт про проведення Тижня безпеки

Автор: Galina опубліковано: 20-06-2012, 14:29, переглядів: 9150

0
На виконання наказу завідувача дошкільним навчальним закладом №14 «Дзвіночок», м. Вознесенська від «11» травня 2012 р. № 65 «Про проведення «Тижня безпеки дитини» з «14» по «18» червня 2012р. у КДНЗ №14 «Дзвіночок» проведено «Тиждень безпеки дитини».
Метою проведення «Тижня безпеки дитини» є поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганда здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків; вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров’я під час НС.
Для проведення «Тижня безпеки дитини» вихователем-методистом Заволокою Л.Б. було підготовлено План підготовки до проведення «Тижня безпеки дитини» і План проведення «Тижня безпеки дитини», затверджено Начальником штабу ЦЗ - завідувачем КДНЗ№14 Калініченко Г.К., погоджено Начальником цивільного захисту – начальником міського управління освіти Кисільовою С.В.

Категорія: Методичний вісник

 

Підготовка вихователів до реалізації логіко-математичного розвитку дітей в сучасних умовах ДНЗ

Автор: Galina опубліковано: 21-03-2012, 18:04, переглядів: 12483

0
Підготовка вихователів до реалізації логіко-математичного розвитку дітей в сучасних умовах ДНЗМодернізація системи освіти, як це визначено в нормативних документах розвитку освіти України, спрямовується на забезпечення розвитку і соціалізації дітей і молоді, виховання особистості, здатної орієнтуватися в реаліях і перспективах оточуючого середовища, підготовленої до життя і праці в суспільстві. Згідно Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі», час замовляє педагога нового покоління, здатного вносити у власну діяльність прогресивні ідеї, запроваджувати нововведення.
Проблема логіко-математичного розвитку дітей на сучасному етапі дошкільного дитинства набуває все більшого значення. Це пояснюється позитивним впливом цього процесу на розвиток психічних функцій дитини, вирішення загальних завдань усебічного гармонійного розвитку особистості в дитячому віці. Сформоване логіко-математичне мислення допомагає сучасній дитині аналізувати різноманітні процеси, приймати рішення не лише згідно з чітко розробленими алгоритмами, але й коригувати власні дії у змінних умовах життя.

Категорія: Методичний вісник

 

План підготовки до проведення педради в ДНЗ №14 «Дзвіночок»

Автор: Galina опубліковано: 21-03-2012, 17:28, переглядів: 15299

6
План підготовки до проведення педради в ДНЗ №14 «Дзвіночок»Дата 29.03.2012р. о 13.30 год.

I.Тема: Розвиваємо інтелект дитини.
1.Про виконання рішень попередньої педради «Розвиваємо творчість, виховуємо креативність»
2.Логіко – математичний розвиток дошкільника.
Доповідь.
Заволока Л.Б., вихователь – методист;
3.Про результати тематичного вивчення «Логіко – математична компетентність дошкільника» Довідка
Калініченко Г.К., завідувач;
4.Інтелектуальний розвиток дитини. Мозковий штурм.
Заволока Л.Б. вихователь – методист;
Яланська К.Ю., практичний психолог;
5.Педагогічне асорті. «Дидактичні ігри на допомогу вихователям». Члени творчої групи, вихователі;
6.Методичний калейдоскоп. Захист. «Мої творчі роботи». Всі вихователі, спеціалісти;

Категорія: Методичний вісник

 

Перелік інноваційних технологій та методик у галузі дошкільної освіти

Автор: Galina опубліковано: 17-02-2012, 15:12, переглядів: 9439

0
1. Спадщина Софії Русової (“Український дитячий садок”).
Автор – Русова С.

Суть технології. Вченою обґрунтовано умови гармонійного виховання у ДНЗ: виховання повинно бути індивідуальним, пристосованим до природи дитини, національним, відповідати соціально-культурним вимогам часу, вільним, незалежним від тих чи інших урядових вимог, вибудовуватись на ґрунті громадської організації. Принципами побудови українського ДНЗ повинні бути: гуманізм, демократизм, науковість, національний дух. Їх реалізація забезпечуватиме етнізацію особистості, входження дитини у духовний світ і традиційне життя українського народу, плекання національної та загальнолюдської культури.

2. Педагогіка М. Монтессорі (“Будинок вільної дитини”)
Автор – Монтессорі М.

Суть технології. Створення предметно-просторового середовища, у якому дитина зможе найповніше реалізувати свої природні здібності та задатки. Діяльність дитини повинна бути вільною та самостійною. Педагог використовує у роботі самонавчальні засоби – матеріали, з якими вихованець працює, наслідуючи педагога, діючи за зразком, а потім самостійно приступає до їхнього виконання. Індивідуалізація розвитку дошкільників реалізується через взаємодію з матеріалами, з урахуванням права вибору дітей, природних потреб та вікових особливостей.

Категорія: Методичний вісник

 

Ділова гра «Сім капелюшків»

Автор: Galina опубліковано: 21-12-2011, 13:29, переглядів: 5039

0
Притча про старого капелюшника
Щоб бути креативним, стати упередженим і критично мислячим, тим, хто вміє бачити позитивні і негативні сторони, не боїться відчувати, вчиться діяти і невідступно крокувати до наміченої мети – потрібно приміряти на себе капелюшки різного кольору.

«Чорний капелюшок – бродячий символ песимізму» - колір невпевненості, сприйняття життя в темному світлі.
Володар цього капелюшка вважає, що дітям потрібно доводити достовірну інформацію, правила і норми. А вихід за певні рамки, еталони є не тільки помилковим, але і становить загрозу психічному здоров'ю дітей.
Червоний капелюшок – це океан пристрастей та емоцій. Його девіз: доказів не треба.
Креатив розглядає, як прагнення до фантазування, вигадки, відійти від шаблону, схильність до відкриттів, емоції, фантазії.
Жовтий капелюшок – джерело позитивних сподівань.
Вносить конкретні пропозиції, що вихователям потрібно пропагувати хороший настрій, оптимізм серед батьків в першу чергу, а потім вчити їх бачити у всьому позитив.

Категорія: Методичний вісник

 

Козацькі забави

Автор: Galina опубліковано: 1-12-2011, 14:24, переглядів: 8941

1
Козацькі забави
Мета: Поглибити знання дітей про козацькі забави; створити умови для активного відпочинку дошкільнят; розвивати фізичні і вольові якості в умовах змагання; вправляти дітей у бігові, стрибках, підлізанні. Викликати бажання брати участь в іграх-естафетах і перемагати в них, уболівати за друзів; підвищити емоційний тонус дітей. Популяризувати здоровий спосіб життя.

Обладнання: Шаблі, кабаки, “тунелі” (обручі з пришитими “рукавами”), “болото” (доріжка з гумовими масажними купинками, масажні “слідочки”), капелюхи, писанки, тин з лози, повітряні кульки, спарені м’ячі з ріжками, горщик , половники.

Категорія: Методичний вісник

 

День здоров'я

Автор: Galina опубліковано: 1-12-2011, 14:21, переглядів: 12253

0
День здоров'я

1. Прийом дітей на святково прикрашеному майданчику.

Ведуча: - Гей, шикуйтеся, малята, в нас сьогодні буде свято! Ви погляньте, як завзято роблять вправи всі малята.

2. Зарядка для всіх вікових груп.

3. Бесіди по групах по дотриманню культурно-гігієнічних навичок.

4. Після сніданку в їдальню заходить неохайна Баба Яга.

Баба Яга: - Ось як у них тут затишно і смачним пахне. А мене , як завжди, не запросили.
Ведуча: - Доброго ранку, добродійко! У нас сьогодні День здоров’я, у всіх піднесений настрій. І ви посміхніться, розкажіть нам, хто ви?

Категорія: Методичний вісник

 

Тренінг з батьками «Ефективне спілкування батьків з дітьми»

Автор: Galina опубліковано: 26-11-2011, 22:10, переглядів: 24895

0
Тренінг з батьками «Ефективне спілкування батьків з дітьми»

Мета тренінгу: сприяти становленню батьківської компетентності шляхом усвідомлення і осмислення механізмів діалогічного спілкування та формування вмінь і навичок конструктивної взаємодії з дітьми у сім’ї.
Завдання:
Сприяти усвідомленню основних засад психічного розвитку дитини.
Сприяти критичному осмисленню стійких стереотипних установок у сімейному вихованні.
Розширити і збагатити знання щодо ролі емоційної сфери у становленні особистості дитини та відпрацювати навички емпатійного реагування на дитячу поведінку.
Розвивати вміння будувати діалогічну взаємодію при вирішенні проблемних сімейних ситуацій.
Виховувати педагогічну компетентність батьків.

Категорія: Методичний вісник

 
Назад Вперед