«Загартування - надійний шлях до самозбереження здоров'я дошкільника»

Автор: Galina опубліковано: 26-11-2011, 23:40, переглядів: 26813

853
«Загартування - надійний шлях до самозбереження здоров'я дошкільника»

Існує реальна імовірність того, що поняття «здорове дитинство» відходить у забуття. Висока захворюваність дітей дошкільного віку потребує зусиль профілактичної та оздоровчої роботи серед цього контингенту.
Справедливою є думка, що здоров'я - це не стабільний стан, а активний процес постійної боротьби проти багатьох несприятливих факторів зовнішнього середовища, і здоров'я дитини залежить від того, наскільки її організм пристосувався до умов, що постійно змінюються.
Загартування і фізичне виховання — основні засоби допомоги дитячому організму в удосконаленні його захисних і пристосувальних механізмів, особливо терморегуляційних. Ще в кінці минулого століття академік І. Д. Тарханов писав про те, що, наприклад, сталося б, якби, подібно до того, як ми закутуємо свої холодові точки, стали б закривати очі від світла, вуха від шуму тощо.
Пригадайте, яка світлова та звукова боязнь виникає у людей, що побували в повній темряві чи тиші, щоб зрозуміти, в який ненормальний стан високої сприйнятливості до захворювання ми приводимо і наші холодові точки шкіри. Використовуючи холод як одну із загартовуючих процедур, слід пам'ятати про особливості терморегуляції дитячого організму: про недосконалість центрів терморегуляції, про те, що велика відносна величина поверхні тіла є фактором, який приводить до необхідності високих енергетичних витрат для забезпечення постійної температури тіла.
Слід особливо підкреслити, що загартування є системою заходів, спрямованих на тренування спадково зумовлених механізмів пристосування, захисту і компенсації з тим, щоб добові та сезонні, періодичні та раптові зміни температури, атмосферного тиску, магнітних і електричних полів і т.д. не викликали у дітей різких відхилень у протіканні фізіологічних процесів. Важливо прищеплювати любов і прагнення до загартування в дитячому віці, що закладе основу для примноження здоров′я і в подальші періоди життя.
Зупиняючись у даному повідомленні на використанні фізичних факторів зовнішнього середовища з метою оздоровлення дітей, необхідно вказати, що воно буде раціональним тільки тоді, коли базуватиметься на принципах і правилах розвитку процесу загартування, на розумінні змісту явищ, що виникають.
§ Перший, відомий ще за часів Гіппократа, принцип поступовостізбільшення загартовуючого впливу не допускає швидкого форсування зниження температури або збільшення тривалості процедур.
§ Другий (систематичність) — це регулярне повторення загартовуючого впливу протягом усього життя для підтримки сил умовнорефлекторних зв'язків.
§ Третій (багатофакторність) зобов'язує використовувати в процесі загартування декілька фізичних агентів: холод, тепло, опромінення видимими ультрафіолетовими, інфрачервоними променями, механічний вплив руху повітря, води та інші фактори.
§ Четвертий (поліградаційність) грунтується на необхідності тренування витривалості дитини до слабких і сильних, швидких і уповільнених температурних коливань, щоб штучно не закріплювались вузькістереотипи загартованості тільки до одного діапазону перепадів температур.
Необхідно особливо виділити значимість таких принципів загартування, як врахування індивідуальних особливостей організму та проведення загартування тільки при позитивному настрої дитини.
Враховуючи різні варіанти емоційного реагування, дітям з підвищеною збудливістю пропонується використання сповільнених холодових збудливих впливів з поступовим пониженням температур, виключивши призначення збуджуючих процедур, особливо перед сном (повітряні або світлоповітряні ванни з поступовим наростанням тривалості холодового подразника, вологе обтирання верхнього плечового пояса, полоскання горла і ротової порожнини водою зниженої температури) .
Загартовуючі процедури для дітей зі зниженою реактивністю повинні базуватися на контрастних методах, що тонізують нервову систему (метод контрастного повітряного загартування, сухе загартування ступні, контрастні ванни для ніг, полоскання носової порожнини водою зниженої температури) .
У комплексі загартовуючих процедур необхідно передбачити виконання щіткового масажу — одного із засобів нелікарняної профілактики психосоматичних порушень. Діючи через рецептори шкіри, цей метод є цінним для укріплення процесів психофізіологічного захисту. Завдяки регулярному масажу проходить нормалізація стану центральної та вегетативної нервової систем, обмінних процесів, покращується сон. Під час його проведення дитина одержує повітряну ванну з загартовуючим ефектом від впливу різниці температур, а регуляцією сили тиску на поверхню тіла, в залежності від типу емоційного реагування дитини, досягається заспокоюючий або тонізуючий ефект.
Слід пам'ятати, що створення позитивного емоційного настрою є одним із найбільш важливих критеріїв ефективності проведення загартовуючої процедури. Негативні емоції, страх, плач, крики повністю нівелюють ті сприятливі зміни які відбуваються в організмі в процесі загартування.

Категорія: Куточок здоров'я

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватись або увійти на сайт під своїм іменем.
<
 • публікацій: 0
 • коментарів: 0
 • ICQ:
23 октября 2016 21:07

MelanieFrilk

Цитата
 • Група: Гости
 • Реєстрація: --
 
XRumer 12.0.19 is the BEST

<
 • публікацій: 0
 • коментарів: 0
 • ICQ:
11 ноября 2016 21:18

AntontalnarM

Цитата
 • Група: Гости
 • Реєстрація: --
 
Лучшие клиенты и партнеры для Ваших: бизнеса, товаров и услуг.

Предлагаем базы данных фирм России, Украины, Белоруссии и Казахстана.

Для заказа новых баз данных фирм писать на новую почту: baza-gorodow(собака)yandex.ru

Стоимость базы фирм одного города - от 700 руб. По стране одна рубрика - 2000 рублей.

БАЗЫ СОБИРАЕМ СРАЗУ ПОСЛЕ ЗАКАЗА - БЕЗ ПРЕДОПЛАТЫ!
ПРЕДОСТАВЛЯЕМ СКРИНЫ ДЛЯ ПРОСМОТРА И ДЕМО ВЕРСИИ БАЗ!

найти клиента банк

Спектр применения баз фирм огромный:

1. Вы можете использовать их для обзвона потенциальных клиентов
2. Для рассылки писем по email
3. Для смс - рассылки
4. Для почтовой рассылки на юридические адреса фирм
5. Для поиска партнеров и новых клиентов в социальных сетях на страничках фирм
6. Для написания Вашего предложения на сайтах фирм и т.д.

Если не хотите больше получать информацию, то напишите на почту адреса Вашего
сайта, внесём его в Блек лист.

Для заказа новой базы данных пишите на эту почту: baza-gorodow(собака)yandex.ru

<
 • публікацій: 0
 • коментарів: 0
 • ICQ:
11 ноября 2016 21:31

Brentongeori

Цитата
 • Група: Гости
 • Реєстрація: --
 
Процедура теплоизоляции является достаточно важным этапом при осуществлении любого строительства. Современные теплоизоляционные материалы, способны не только создавать в помещении довольно теплый и комфортный микроклимат в холодную погоду, но и сохранять живительную прохладу в сильную жару. Правильно выполненное утепление помогает существенно снижать расходы на отопление, повышать комфортность, а также значительно снижать общий вес несущей конструкции. В настоящий момент, на рынках присутствует довольно обширный ассортимент различных теплоизоляционных материалов, лидирующую позицию среди которых занимают утеплители, изготовленные на жидкой основе. Данные виды сверхтонких теплоизоляционных материалов отличаются рядом неоспоримых достоинств: они существенно сокращают трудовые затраты, обладают практически уникальными показателями и значительно экономят внутреннее пространство. Использование такого полимерного покрытия как Керамоизол для обработки наружных поверхностей у жилых строений, позволяет создавать достаточно надежную защиту для основной несущей конструкции от случайных возгораний, поскольку данная модификация изоляционных материалов абсолютно не подвержена горению.
Теплоизоляционный материал Керамоизол превосходно подходят не только для наружных, но и для внутренних работ, что существенно расширяет область их использования. Наносится жидкая теплоизоляция Керамоизол, как правило, тонким слоем на заблаговременно подготовленную и тщательно очищенную поверхность. После ее полного просыхания, внутренние поверхности можно подвергать шпаклеванию, а наружные – облицовке декоративными панелями.
Использовать теплоизоляционное полимерное покрытия Керамоизол, необходимо обязательно в строгом соответствии с технологическим процессом межслойной сушки. Число же наносимых слоев, в данном случае, обычно определяется исходя из теплотехнических показателей самого материала. Наносится, такой тип утеплителя, как обычной кистью, так и при помощи специального аппарата, который значительно упрощает подобную работу.
Керамоизол предохраняет несущиютстены от промерзания, а также очень надежно защищают их от образования плесени, конденсата и появления различных микроорганизмов, которые способны пагубно повлиять на несущую конструкцию. По сравнению с вентилируемыми фасадами, данная сверхтонкая теплоизоляция практически не оказывает дополнительных нагрузок на основную конструкцию и, соответственно, на фундамент дома.
По материалам сайта:
http://investukr.com.ua/get-news/3616/

<
 • публікацій: 0
 • коментарів: 0
 • ICQ:
11 ноября 2016 22:48

Ильзар

Цитата
 • Група: Гости
 • Реєстрація: --
 
Рекламный форум http://rekforum.forum2x2.ru форум для рекламы

<
 • публікацій: 0
 • коментарів: 0
 • ICQ:
12 ноября 2016 02:20

AnnatopdogsGurce

Цитата
 • Група: Гости
 • Реєстрація: --
 
Очень (милое крутое прикольное хорошее классное) видео на самом (крутом прикльом лучшем хорошем классном) видео канале о собаках, на котором видео о хаски, дрессировка хаски, обучение хаски, хаски шоу, хаски поёт и хаски разговаривает, хаски и маламут, сибирский хаски, аляскинский маламут, хаски порода и как купить щенка хаски, хаски цена и всё о хаски, на этом видео хаски рожает очень (милых хороших классных крутых няшных) щенков хаски http://youtu.be/Ug_g5z8SiWs смотреть хаски рожает ! видео хаски для всех люителей собак, самые крутые ездовые собаки сибирский хаски, хаске хаски. Husky gives birth to young puppies husky in this video with Huskies http://youtu.be/Ug_g5z8SiWs and on the other video of this channel about dogs you will see these videos, how husky show , Siberian Husky and Alaskan Malamute , Husky sings and Husky talking , Husky training , Husky puppies, the best breed of husky dogs , training teams Huskies , funny and cute video jokes Huskies.

<
 • публікацій: 0
 • коментарів: 0
 • ICQ:
12 ноября 2016 17:34

ScottEvimb

Цитата
 • Група: Гости
 • Реєстрація: --
 
None of the studies were designed to answer the question of whether these drugs work better than current treatments and for the people most likely to have them prescribed. http://www.sv-cost.onlinenoprescriptionmeds.com/sovaldi-treatment-cost.html sovaldi treatment cost Given the companys strong growth projections, stock repurchasing and rising earnings estimate revisions, the company is very undervalued compared not only to its industry but also to the SP.

<
 • публікацій: 0
 • коментарів: 0
 • ICQ:
12 ноября 2016 21:13

Charleszen

Цитата
 • Група: Гости
 • Реєстрація: --
 
Do you play FIFA 17 Companion? The long awaited game has finally been released! If you have downloaded the app, you might be trying absolute hardest to get to be the best and get to the top. Have you ever wondered if there was an easier way to get ahead? Imagine if there was a hack that allowed you to generate ITEMS! Introducing the all new FIFA 17 http://forum.fedeen.com/viewtopic.php?f=4&t=10784

<
 • публікацій: 0
 • коментарів: 0
 • ICQ:
12 ноября 2016 22:44

Michaelviart

Цитата
 • Група: Гости
 • Реєстрація: --
 
Вас приветствует сайт рассылки http://r-z-r.ru
.

<
 • публікацій: 0
 • коментарів: 1
 • ICQ:
12 ноября 2016 23:25

SKY-FRAUD.RU

Цитата
 • Група: Посетители
 • Реєстрація: 12.11.2016
 
HTTPS://SKY-FRAUD.RU - BEST CARDING / HACKING FORUMS

--------------------

<
 • публікацій: 0
 • коментарів: 0
 • ICQ:
13 ноября 2016 10:30

Consoxyncrr

Цитата
 • Група: Гости
 • Реєстрація: --
 
Осуществляем поставку оптом регодобавок из кормов
РЦ adbfc neb nep he-xen neh, 2nmc hexedrone bk-ebdb bk-epdp 4-cec 4cl-pvp
3-cmc pv8 pv11 a-pbt a-pxp a-pop 4m-php a-pvt pb22 ur144 butylone
u47700 akb48 bmdp 4cl-pet 4cl-pmt ab-fubinaca ab-chminaca rti-111
rti-55 mpa 4-fa 4-fma ethylone, a-ppv a-ppp fu-f, acethylfentanyl, acrylfentanyl,
pv4, pv7, pv9, pv10, mdph, md-php,4-iBuF, pentafentanyl, dxe, a-ppp,
a-pbp, a-pnp, bpvp, mppp, mdppp, mphp, dibutylone, 3-cec, 6-mapb,
5-mapb, 2-ptc, 2-mec, 4-cmm, 4-cnc, 4-cmc, 4br-pvp, eh-pvp, im-pvp,
th-ppp, tertylone, ethydrone, diethylone, 5-bdde, 5-bddm, thirtylone,
5f-mddb-pinaca, medhylone, eutylone, putylone, 5f-emb-pinaca,
5f-py-pinaca, 5f-py-pica, ab-pica, ad-thpinaca, cumyl-5f-p7aica,
amb-c, emb-fubinaca, mdmb-fubica, akb-57, 5f-akb-57, azb-037, 5f-aeb,
fu-aeb, mdmb-fubinaca, app-fubinaca, 5f-amp, sub-048, jzl-184,
amb-fubinaca, akb-ni, apinaca, 4-mpd, app-chminaca, adb-chmica,
mdmb-chmica, apica, sgt-42, sgt-24, sgt-56, cumyl-bica, ab-chfupyca,
5f-ab-fuppyca, fdu-nne1, adsb-fub-187, 5f-mn22, mdmb-chmczca, o-1057,
o-2050, mmb-fubinaca, 5f-3,5-ab-pfuppyca, 5f-cyppica, o-2694, o-2372,
0-1812, o2113, 5f-adb, lh-21, pti-1, ness-0327 и др. drugspowerstore
(а) gmail тчк com, ru тчк drugspowerstore тчк сом, skаip: drugspowerstore

https://ru.drugspowerstore.com

<
 • публікацій: 0
 • коментарів: 0
 • ICQ:
14 ноября 2016 01:08

JamesHip

Цитата
 • Група: Гости
 • Реєстрація: --
 
http://energosproekt.ru/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=38464
6
http://claida-immobilien.de/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=1
024585

<
 • публікацій: 0
 • коментарів: 0
 • ICQ:
14 ноября 2016 18:55

Dedot

Цитата
 • Група: Гости
 • Реєстрація: --
 
Как зарабатывать деньги много и реально.

Доброго времени! Итак, уделим время пользователям, которые хотят узнать как заработать деньги и интересуются у меня об этом в личке в соц. сети ВК. Тут приведу метод заработка денег в интернете и не только. Все другие перечисленные способы реальные, проверены не раз.

Читайте http://realnyj-zarabotok.ru

Всего!

<
 • публікацій: 0
 • коментарів: 0
 • ICQ:
15 ноября 2016 13:50

Stevendiogy

Цитата
 • Група: Гости
 • Реєстрація: --
 
You are a very smart individual!
http://plusonehair.com/component/k2/itemlist/user/118264
http://micro-drive.ru/component/k2/itemlist/user/4820

<
 • публікацій: 0
 • коментарів: 0
 • ICQ:
17 ноября 2016 05:53

ndotzfkljv

Цитата
 • Група: Гости
 • Реєстрація: --
 
http://www.buy-sovaldi-online.onlinenoprescriptionmeds.com buy sovaldi online
http://www.sovaldi-and-harvoni.onlinenoprescriptionmeds.com sovaldi and harvoni

http://www.what-is-sovaldi.onlinenoprescriptionmeds.com what is sovaldi
http://www.sovaldi-sofosbuvir.onlinenoprescriptionmeds.com sovaldi sofosbuvir

http://www.harvoni-vs-sovaldi.onlinenoprescriptionmeds.com harvoni vs sovaldi
http://www.sovaldi-side-effects.onlinenoprescriptionmeds.com sovaldi side effects

http://www.sovaldi-cure-rate.onlinenoprescriptionmeds.com sovaldi cure rate
http://www.sovaldi-hepatitis-c.onlinenoprescriptionmeds.com sovaldi hepatitis c

<
 • публікацій: 0
 • коментарів: 0
 • ICQ:
20 ноября 2016 02:10

AaJamieZople

Цитата
 • Група: Гости
 • Реєстрація: --
 
http://auto.svoiforum.ru/viewtopic.php?id=205
http://avto.forumbb.ru/viewtopic.php?id=366
http://xakers2000.svoiforum.ru/viewtopic.php?id=15
http://catsforest159.webtalk.ru/viewtopic.php?id=133

<
 • публікацій: 0
 • коментарів: 0
 • ICQ:
20 ноября 2016 21:47

Michaelsag

Цитата
 • Група: Гости
 • Реєстрація: --
 
We proudly presents Pokeland Legends Hack Tool http://forum.fedeen.com/viewtopic.php?f=4&t=12038 , Cheats, tips and tricks tutorial guide which is able to get unlimited Gold Coins and Diamonds in Pokeland Legends gaming account with following a few easy steps.

Equally important, hack updates itself so that adapts perfectly to the latest version of the game. Gives you 100% success. http://forum.fedeen.com/viewtopic.php?f=4&t=11877 , Cheats, tips and tricks tutorial Which, of course confirm collected certificates, but to make sure scan by your program.

Today, I will represent our Asphalt Xtreme Hack. http://forum.fedeen.com/viewtopic.php?f=4&t=12122 By this way, you will have a lot of Tokens and Credits and enjoy this game easier than other players.

<
 • публікацій: 0
 • коментарів: 0
 • ICQ:
22 ноября 2016 00:45

Glennhom

Цитата
 • Група: Гости
 • Реєстрація: --
 
Today, I will represent our Design Home Hack Tool Features. http://forum.fedeen.com/viewtopic.php?f=4&t=12239 Thus, if you are smart just tap this link to get the tool worked directly on ios and android devices

<
 • публікацій: 0
 • коментарів: 0
 • ICQ:
22 ноября 2016 12:27

Cherylwopsy

Цитата
 • Група: Гости
 • Реєстрація: --
 
порнофильмы с референтами и секретаршами онлайн http://sumpu.top/ секс видео папа с с невестой сына

<
 • публікацій: 0
 • коментарів: 0
 • ICQ:
22 ноября 2016 16:44

MichaelBeete

Цитата
 • Група: Гости
 • Реєстрація: --
 
http://forum.fedeen.com/viewtopic.php?f=4&t=12381 Do you play DragonVale World? The long awaited game has finally been released! If you have downloaded the app, you might be trying absolute hardest to get to be the best and get to the top.

<
 • публікацій: 0
 • коментарів: 0
 • ICQ:
23 ноября 2016 18:09

AtMug

Цитата
 • Група: Гости
 • Реєстрація: --
 
Хотите горяченькое? Вот тут 24 порно без http://24porno.org/blondinki/

Здесь каждый отыщет для себя онлайн порно 24!

<
 • публікацій: 0
 • коментарів: 0
 • ICQ:
28 ноября 2016 22:17

jgqrblcvbr

Цитата
 • Група: Гости
 • Реєстрація: --
 
http://infratest.se/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=64824 http://maxgalkin.ru/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=527481

<
 • публікацій: 0
 • коментарів: 0
 • ICQ:
29 ноября 2016 07:22

aynumugwln

Цитата
 • Група: Гости
 • Реєстрація: --
 
http://www.autopaintsupplies.co.uk/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=us
er&id=689149 http://www.radiolegal.com.mx/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=
1438564

http://aliancaplanejados.com.br/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&
id=159541 http://fcam.qc.ca/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=14874

<
 • публікацій: 0
 • коментарів: 1
 • ICQ: 236823863
29 ноября 2016 23:22

Thomasmict

Цитата
 • Група: Посетители
 • Реєстрація: 30.08.2016
 
android tracker
http://gethere.info
free gps mobile spy

spy phone software without jailbreaking

--------------------

<
 • публікацій: 0
 • коментарів: 0
 • ICQ:
30 ноября 2016 17:41

Danielwon

Цитата
 • Група: Гости
 • Реєстрація: --
 
Pokemon Go Cheats is frequently check and undergo a few testing before sharing it online for download http://pokemongohack-cheats.org/

<
 • публікацій: 0
 • коментарів: 0
 • ICQ:
30 ноября 2016 22:45

tsxwtxblii

Цитата
 • Група: Гости
 • Реєстрація: --
 
http://helifrance.fr/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=68012 http://joomlakave.win/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=1087

http://pgbari.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=72780 http://phxmotorexpress.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=12
5431

http://www.xor-media.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=8175
20 http://www.ycml.it/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=1577599

<
 • публікацій: 0
 • коментарів: 0
 • ICQ:
1 декабря 2016 00:12

mfmirmddse

Цитата
 • Група: Гости
 • Реєстрація: --
 
http://website.itshalifax.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id
=486292 http://www.artecolor-va.it/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=23
077

<
 • публікацій: 0
 • коментарів: 0
 • ICQ:
1 декабря 2016 00:44

DerricgkCop

Цитата
 • Група: Гости
 • Реєстрація: --
 
http://pozdravhappy.ru прикольные поздравления на телефон

<
 • публікацій: 0
 • коментарів: 0
 • ICQ:
1 декабря 2016 07:21

mzwfbawzal

Цитата
 • Група: Гости
 • Реєстрація: --
 
http://dentazhuravleva.ru/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=349
80 http://www.laredosportshalloffame.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task
=user&id=118006

http://articleuploads.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=223
858 http://auto.mebah.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=934915

http://www.dubbomtb.org.au/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=13
35015 http://www.drumthreads.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=18
7774

http://ch-excalibur.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=33303
http://www.dapoffice.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=1131
77

<
 • публікацій: 0
 • коментарів: 0
 • ICQ:
1 декабря 2016 11:10

Charlesrah

Цитата
 • Група: Гости
 • Реєстрація: --
 
прикольные поздравления с Днем рождения на телефон http://pozdravhappy.ru прикольные поздравления на телефон

<
 • публікацій: 0
 • коментарів: 0
 • ICQ:
2 декабря 2016 18:28

FloydBef

Цитата
 • Група: Гости
 • Реєстрація: --
 
bi8937 http://buy-cialis-online.site/#cialis-soft-tablets-em india generic cialis vn9278wn6110nz9925 sy8308ld5029kg5333

Назад Вперед

Добавление комментария

Ім´я:*
E-Mail:*
Коментар:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Питання:
Скільки буде 5+3 = ?
Відповідь:*
Введіть код: *