Соціальна адаптація як комплексна проблема сучасності.

Автор: Galina опубліковано: 27-10-2011, 05:44, переглядів: 3103

0
Соціальна адаптація як комплексна проблема сучасності.
Одним з пріоритетних напрямів роботи практичного психолога є адаптація новоприбулих дітей до умов дитячого навчального закладу.

Адаптація дітей до дошкільного закладу завжди була й лишається психологічно найбільш складним періодом, як для дитини так її батьків так і для педагогів .

Адаптація - це складний процес пристосування організму, що відбувається на різних рівнях – фізіологічному, соціальному, психологічному. Фізіологічна адаптація - передбачає зміни діяльності функціональних систем організму. Психічна – перебудову динамічного стереотипу відповідно до нових вимог оточення. Соціальна – встановлення оптимальної взаємодії особистості та групи, засвоєння її норм і традицій, оволодіння новими засобами і новими стереотипами поведінки; входження у рольову структуру групи.

Як показують педагогічні та медичні дослідження, характер та тривалість адаптаційного періоду залежить від таких факторів, як:
- вік дитини;
- стан здоров’я та рівень розвитку дитини;
- досвід спілкування з дорослими та однолітками.

Залежно від зазначених факторів, адаптація дитини до умов дошкільного закладу може проходити по – різному. Виділяють групи дітей із « легкою адаптацією», адаптацією «середньої важкості» та з «важкою адаптацією». Якщо легку адаптацію та певною мірою адаптацію середньої важкості, можна вважати закономірною реакцією дитячого організму на змінені умови життя, то важка адаптація свідчить про надмірність психоемоційних навантажень на організм дитини і потребує відповідної уваги як з боку батьків так і з боку педагогів та психолога.
З метою оптимізації процесу адаптації в нашому закладі проводяться комплекс заходів медичного, психологічного та педагогічного супроводу адаптації дітей. Однією із складових є психологічна просвіта батьків.

Психологічна просвіта батьків передбачає різні заходи і форми, що дають змогу забезпечувати батьків психолого – педагогічними знаннями з питань дошкільного виховання та залучати їх до активної участі в освітньому процесі.

В нашому закладі склалася традиція кожен рік проводити з батьками семінар практикум на тему: «Соціальна адаптація як комплексна проблема сучасності». Де приймають участь лікар, медична сестра, психолог, вихователь ранньої групи.
Метою цього семінару є :
- Формувати спільні погляди вихователів та батьків про процес адаптації дітей;
- Підвищувати батьківську компетентність щодо розуміння адаптації;
- Обмінятися досвідом соціального взаєморозуміння батьків і вихователів;
- З’ясувати в ігровому спілкуванні, що вони знають про можливості одне одного у наданні допомоги дитині в адаптаційний час і які реальні шанси обох сторін.

Така форма роботи дає позитивні результати, батьки починають усвідомлювати, що будь-які проблеми в розвитку і поведінці дітей є наслідком певних причин, які в більшості випадків приховані в самій родині.


Практичний психолог К.Ю.Яланська

Категорія: Статті » Практичному психологу

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватись або увійти на сайт під своїм іменем.

Добавление комментария

Ім´я:*
E-Mail:*
Коментар:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Питання:
Скільки буде 5+3 = ?
Відповідь:*
Введіть код: *